foto
CHARM MUSIC Poland oraz Agencja MCA zapraszają:

Sofa Surfers - legendarny austriacki kolektyw na klubowych koncertach w Polsce!!
28.05 Poznań - klub ESKULAP
29.05 Warszawa  - Centralny Basen Artystyczny

Na koncertach Artyści będą promować swój najnowszy, piąty z kolei i długo oczekiwany krążek, zatytułowany ‘Blindside’, którego oficjalna premiera przewidziana jest na 26.03.2010
SOFA SURFERS ostatni raz gościli w naszym kraju cztery lata temu, podczas OFF Festiwal.
SOFA SURFERS to obok duetu Kruder & Dorfmeister jedni z pionierów i najbardziej wpływowych artystów wiedeńskiej sceny dub, znani z licznych solowych projektów ( Markus Kienzl, I-Wolf ). Mieli szczególny wpływ na zjawisko, które określa się mianem ‘Vienna Sound’. Ich muzyka pojawiała się jako ścieżka dżwiękowa do kilku filmów.
Muzyczny światek zwrócił na nich uwagę w ’97 roku za sprawą debiutanckiej płyty ‘Transit’. Było to mocne wejście na rynek - zespół w zgrabny sposób połączył dub, trip hop, elektronikę, ambient i breakbeat podszyty mocnym i głębokim basem. Dwa lata później ukazał się kontynuujący wątek pierwszej płyty album ‘Cargo’. Bez wątpienia pozycję Sofy, jako jednego z najoryginalniejszych i charakterystycznych przedstawicieli sceny elektronicznej, ugruntował wydany w 2002 roku majstersztyk ‘Encounters’. Tym razem wiedeńczycy poszerzyli swoje zainteresowania sięgając po hip hop a to co powstało to porywający mroczny kolaż dubu i hip hopu. Na płycie pojawił się cały zestaw gości, m.in. Dalek, Mark Stewart, Junior Delgado. Po tym albumie Sofa Surfers byli niejednokrotnie porównywani z ojcami ‘bristol sound’, Massive Attack.  Sporym więc zaskoczeniem okazał się wydany trzy lata później, czwarty w kolejności, pozbawiony tytułu longplay. Nie tylko rzucająca się w oczy krwiście czerwona okładka, ale i muzyka zawarta na tym wydawnictwie mogła mocno zaskoczyć starych fanów grupy. Zespół zrezygnował ze stricte elektronicznego instrumentarium na rzecz klasycznie rockowych instrumentów, gdzie na czoło wybijają się żywe bębny, gitara i bas. Kolejną nowością było pojawienie się stałego vocalisty, którym został obdarzony charakterystycznym głosem, pochodzący z Nigerii Mani Obeya. Stylistycznie materiał odbiegał od wcześniejszych propozycji grupy, mimo to emocje pozostały te same. Post rockowe pejzaże, psychedeliczno, noise rockowa energia i ciągle przenikający dubowy puls to aktualny kierunek austriaków i takich też dźwięków możemy spodziewać się podczas dwóch majowych koncertów grupy w naszym kraju.
Sofa Surfers to nie tylko projekt studyjny ale przede wszystkim koncertowy w którym bardzo istotną rolę pełni obraz. Za tym wszystkim stoi wieloletni współpracownik zespołu i ikona wiedeńskiego środowiska vj’s, Timo Novotny.
Sofa Surfers przybywa do Polski z nowym materiałem w pełnym składzie i taka okazja nie trafia się często!!


www.myspace.com/sofasurfers

sofasurfers.info


Sprzedaż ogólnopolska:
Ebilet www.ebilet.pl, Ticketpro www.ticketpro.pl, Eventim www.eventim.pl

Sprzedaż w Warszawie:

Bileterie EMPiK, Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów, CH Złote Tarasy, CH ARKADIA, BUW (Dobra 56/66) oraz sieć sklepów Media Markt i Saturn

Ceny: 69 zł, 79 zł w dniu koncertu

powrót
Dotychczas...
The National
COS Torwar / 2019-11-25
Warszawa
Dead Can Dance
COS Torwar / 2019-06-22
Warszawa
Dead Can Dance
COS Torwar / 2019-06-21
Warszawa
Deus
B90 / 2019-05-02
Gdańsk
Steve Hogarth
Stary Maneż / 2018-12-15
Gdańsk
Ed Sheeran
PGE Stadion Narodowy / 2018-08-12
Warszawa
Ed Sheeran
PGE Stadion Narodowy / 2018-08-11
Warszawa
Gogol Bordello
Eter / 2013-06-19
Wrocław / Booking
Gogol Bordello
Stodoła / 2013-06-18
Warszawa / Booking
Dead Can Dance
Dom Muzyki i Tańca / 2013-06-14
Zabrze / Booking
Dead Can Dance
Opera Leśna / 2013-06-12
Sopot / Booking
Dead Can Dance
Hala Stulecia / 2013-06-11
Wrocław / Booking
The Offspring
Orange Warsaw Festival / 2013-05-26
Warszawa / Booking
Cypress Hill
Orange Warsaw Festival / 2013-05-26
Warszawa / Booking
Fatboy Slim
Orange Warsaw Festival / 2013-05-26
Warszawa / Booking
>>

Home | O nas | Galeria | Partnerzy | Kontakt
© 2009 copyright by charmmusic.pl